Výstavba a rekonštrukcia striech
Výstavba a rekonštrukcia striech
Výstavba a rekonštrukcia striech
Výstavba a rekonštrukcia striech

Svetlovody FAKRO

Rúrový svetlovod je nový produkt spoločnosti FAKRO, ktorého hlavnou úlohou je zabezpečenie prirodzeného svetla do vnútra domu. Použitie tohto druhu svetlovodov umožňuje presvetlenie všetkých miestností v dome, aj tých, v ktorých nie je možné zabudovať okná strešné alebo vertikálne.

Vnútrajšok bez denného svetla je temný a nevhodný pre využívanie. Takýmito miestnosťami môžu byť napríklad: kúpeľne, šatníky, chodby, schodiská a aj pivnice. Využitím rúrových svetlovodov vnútri domu vniká prirodzené svetlo presvetľujúce vnútrajšok. V ostatných miestnostiach rúrový svetlovod predstavuje dodatočný zdroj svetla, pričom pomáha šetriť elektrickú energiu.

 

SLT ohybny

Svetlovod s ohybnou rúrou SLT

Rúrový svetlovod SLT sa skladá z kupoly, svetlovodnej ohybnej rúry s dĺžkou 2,1 m, stropného rámu, prizmatického difúzora a z montážnej súpravy.

Rúrový svetlovod SLT prenáša denné svetlo vnikajúce do svetlovodnej rúry cez kopulu namontovanú do strechy. Následne sa slnečné lúče odrážajú od ohybnej reflexnej rúry a smerujú dole na difúzor. Difúzor namontovaný v strope rovnomerne rozvádza slnečné lúče presvetľujúc miestnosti. Rúrový svetlovod môže byť využívaný aj večer a v noci cez nainštalovaný doplnok, ktorý plní úlohu lampy.

SRT pevny

Svetlovod s pevnou rúrou SRT

Rúrový svetlovod SRT zabezpečuje prirodzené svetlo do vnútra domu. Svetlovod SRT obsahuje pevnú svetlovodnú rúru, ktorá je vyrobená z hliníka pokrytého reflexnou vrstvou na báze striebra, ktorá odráža svetlo v 98% (vnútro rúry vyzerá ako zrkadlo). Takáto stavba svetlovodnej rúry zaručí oveľa väčšie množstvo svetla v miestnosti. Svetlovod SRT môže byť použitý v každom dome, ale z pohľadu minimálnej straty svetla je odporúčaný do špeciálnych domov, v ktorých je prirodzené svetlo prenášané na dlhé vzdialenosti. (napr. 12 m).

Rúrový svetlovod SRT môže byť taktiež využívaný aj večer a v noci vďaka nainštalovanému doplnku, ktorý spĺňa funkciu lampy.

Katalóg svetlovody FAKRO